Dziś zakończyły się zmagania kadetów o stanięcie w finałowym starciu o „olimpijskie kółka’ Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Ząbkowicach Śląskich – to w tym mieście jeszcze niedawno odbywało się Grand Prix >>>. To przy współpracy z niedalekimi Ziębicami doszło do kontynuowania pięściarskich tradycji w tym pięknym regionie, które urzeka  rodaków – urzekło także Mariana Kasprzyka, ale w zupełnie inny sposób – przecież tutaj w Sparcie Ziębicie czy Nysie Kłodzko wypacał pierwsze szlify techniki pięściarskiej, a teraz obserwuje jak młodzi zapaleńcy, próbują odnaleźć swój styl w tej ciężkiej i szanowanej dyscyplinie – bynajmniej przez wszystkich tych, którzy choć raz spróbowali skrzyżować rękawice czy to w treningu, sparingu czy wręcz samej walce – ten błysk męskiej konfrontacji pozostaje do końca życia.
Do niedzielnych finałów awansował zawodnik Górnika Sosnowiec Ryan Gbyl, podopieczny Karola Nowakowskiego na tych mistrzostwach jest nie do zatrzymania i wszystkie dotychczasowe walki wygrywa przed czasem w walce półfinałowej nie dał żadnych szans swojemu rywalowi z Zagłębia Konin Robertowi Brazdysowi i po trzech liczeniach sędzia ringowy musiał przerwać walkę dbając o zdrowie zawodnika z Konina.
Przypominamy że nasz zawodnik jest najmłodszym uczestnikiem na tej Olimpiadzie i jak widać po dotychczasowych walkach nie ma respektu przed starszymi kolegami, mamy nadzieję że w niedzielnym finale złoty medal i tytuł Mistrza Polski Ryan przywiezie do Sosnowca.

Poznajmy wyniki starć półfinałowych XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (03-10.07.2016)

Kategoria 46kg
Mateusz Wojtasiński (Adrenalina Wrocław) 
vs. Daniel Dołowy (Champion Nowy Dwór Mazowiecki) 3-0
Eryk Ciureja (BKB Magic Boxing Brzesko) vs. Daniel Trojok (TS Czarni-Góral Żywiec) 3-0

Kategoria 48kg
Konrad Czajkowski (Energetyka Lubin) vs. Robert Resól (BKS Skorpion Szczecin) 0-3
Hubert Stańczak (UKS Włókiennik Łódź) vs. Patryk Tandecki (JKB Jawor Team Jaworzno) 2-1

Kategoria 50kg
Dawid Ruszkowski (MLKS Sparta Złotów) vs. Fabian Branecki (CWZS Zawisza Bydgoszcz) TKO1
Dominik Harwankowski (JKB Jawor Team Jaworzno) vs. Kacper Cepa (GUKS Carbo Gliwice) 3-0

Kategoria 52kg
Dawid Siedlecki (RMKS Rybnik) 
vs. Kamil Kirpsza (UKS Boxing Sokółka) 3-0
Konrad Gawron (UKS Śląsk Ruda Śląska) vs. Dominik Śmigielski (Ring Wolny Toruń) 3-0

Kategoria 54kg
Robert Brazdys (KS Zagłębie Konin) vs. Ryan Gbyl (KS Górnik Sosnowiec) TKO3
Arman Dabaghan (CWZS Zawisza Bydgoszcz) vs. Radosław Rudiuk (KS Raszyn) 3-0

Kategoria 57kg
Kacper Niewiadomski (KS Raszyn)
 vs. Łukasz Górecki (06 Kleofas Katowice) 3-0
Jakub Waszkiewicz (UMKS Victoria Ostrołeka) vs. Marcin Chudobiński (RKS Łódź) 3-0

Kategoria 60kg
Krystian Kocłajda (KS Boks Poznań Team) vs. Kamil Myszka (KS Beniaminek Starogard Gdański) 1-2
Damian Radlica (RUSHH Kielce) vs. Jakub Szydełko (DKB Dzierżoniów) 3-0

Kategoria 63kg
Kewin Gruchała (KS Boxing Team Chojnice) 
vs. Damian Heymann (KS Boks Poznań Team) 3-0
Michał Jarliński (Champion Włocławek) vs. Karol Wójcik (DKB Dzierżoniów) 2-1

Kategoria 66kg
Hubert Adrych (KS Korona Wałcz) vs. Remigiusz Skoczyński (KS Garda Gierałtowice) 0-3
Kacper Jędrasik (BKS Olimp Szczecin) vs. Jakub Pytliński (BSB Astoria Bydgoszcz) 1-2

Kategoria 70kg
Stanisław Skorupski (Champion Włocławek) vs. Oskar Kapczyński (Red Fighter Jelenia Góra) TKO3
Paweł Masternak (RMKS Rybnik) vs. Damian Rojek (KS Rojek Kraków) 0-3

Kategoria 75kg
Mateusz Szewczyk (KS Raszyn) vs. Wojciech Góral (Gwardia Wrocław) TKO1
Adam Opyrchał (SKB Beskid Dragon Bielsko-Biała) vs. Kacper Gez (KS Cristal Białystok) TKO3

Kategoria 80kg
Maciej Małysz (KS Start Częstochowa)
 vs. Jakub Staszewski (WKB Gryf Wejherowo) TKO3
Maciej Suchwałko (OSIR Suwałki) vs. Kamil Zakrzewski (PTB Tiger Tarnów) 1-2

Kategoria +80kg
Miłosz Piegdoń (Zatoka Braniewo) 
vs. Kacper Nowicki (Szamotuły Boxing Team) 2-1
Oskar Kopera (BKS Orkan Gorzów Wielkopolski) vs. Daniel Racki (UKS Ogrodowa Warszawa) 0-3

Zestawienie par finalistów XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (03-10.07.2016) Ząbkowice Śląskie – start pojedynków już o 11:00 w niedzielę.

Kategoria 46kg
Mateusz Wojtasiński (Adrenalina Wrocław) vs. Eryk Ciureja (BKB Magic Boxing Brzesko)

Kategoria 48kg
Robert Resól (BKS Skorpion Szczecin) vs. Hubert Stańczak (UKS Włókiennik Łódź) 

Kategoria 50kg
Fabian Branecki (CWZS Zawisza Bydgoszcz) vs Dominik Harwankowski (JKB Jawor Team Jaworzno) 

Kategoria 52kg
Dawid Siedlecki (RMKS Rybnik) vs. Konrad Gawron (UKS Śląsk Ruda Śląska) 

Kategoria 54kg
Ryan Gbyl (KS Górnik Sosnowiec) vs. Arman Dabaghan (CWZS Zawisza Bydgoszcz) 

Kategoria 57kg
Kacper Niewiadomski (KS Raszyn) vs.Jakub Waszkiewicz (UMKS Victoria Ostrołeka) 

Kategoria 60kg
Kamil Myszka (KS Beniaminek Starogard Gdański) vs Damian Radlica (RUSHH Kielce) 

Kategoria 63kg
K
ewin Gruchała (KS Boxing Team Chojnice) vs. Michał Jarliński (Champion Włocławek)
 
Kategoria 66kg
Remigiusz Skoczyński (KS Garda Gierałtowice) vs. Jakub Pytliński (BSB Astoria Bydgoszcz)

Kategoria 70kg
Oskar Kapczyński (Red Fighter Jelenia Góra) vs. Damian Rojek (KS Rojek Kraków) 

Kategoria 75kg
Mateusz Szewczyk (KS Raszyn) vs. Adam Opyrchał (SKB Beskid Dragon Bielsko-Biała) 

Kategoria 80kg
Maciej Małysz (KS Start Częstochowa) vs. Kamil Zakrzewski (PTB Tiger Tarnów)
 
Kategoria +80kg
Miłosz Piegdoń (Zatoka Braniewo) vs. Daniel Racki (UKS Ogrodowa Warszawa)