W drugim dniu trwania Mistrzostw Polski AZS doszło do niecodziennej sytuacji,otóż w kategorii wagowej 81 kg w której występuje nasz zawodnik Mateusz Wodziński zgłoszonych zostało do finałów 15 zawodników i aby walki finałowe można było stoczyć jak pozostałe w sobotę to w dniu dzisiejszym ta grupa zawodników musiała walczyć dwukrotnie rano i wieczorem i tak też się stało Mateusz Wodziński w walce o półfinał zmierzył się z zawodnikiem z Rzeszowa Nazarem Hahoyem, leworęczny zawodnik z Rzeszowa nie oddał łatwo zwycięstwa i postawił  bardzo trudne warunki ale po trafnych wskazówkach Trenera Karola Nowakowskiego Mateusz poprawił swój boks i zdominował przeciwnika w kolejnych rundach walki co zaowocowało jednogłośnym zwycięstwem naszego zawodnika i tym samym wiedzieliśmy że jeszcze tego samego dnia Mateusz będzie walczył o finał w bardzo trudnych warunkach (niemiłosierny upał, hala bez klimatyzacji) jakie panowały na hali AWF od samego początku Mistrzostw.

 

https://youtu.be/zuqMxT2aOhc

 

Wyniki walk pierwszej serii drugiego dnia zmagań na Akademickich Mistrzostwach Polski (23-25.06.2016) w Katowicach – na zakończenie relacji, jedne z ojców turnieju Damian Kuźma, wypowiedział się o kulisach przygotowań i celach jakie postawił sobie organizując tą długo wyczekiwana imprezę. Można by rzecz, strzałem w naukowa dziesiątkę okazał sie ten pomysł, a teraz tylko czekać na sukces Mistrzostw Świata w Tajlandii, bo pierwszy jest juz osiągnięty – 41 uczelni z całego kraju zainteresowało się rywalizacją na takim poziomie w Katowicach.

Wyniki I serii drugiego dnia zmagań (ponownie Nowa Hala Sportowa z pływalnią – ze względu na wysokie temperatury zrezygnowano z początkowego zamysłu startu na stadionie, na wolnym powietrzu) –wyniki z pierwszego dnia >>>

Kategoria 75kg
Kamil Meler (AWF Katowice) vs. Paweł Cieślik (Wyzsza Szkoła Biznesu Dąbrowa Górnicza) 0-3 
Łukasz Stanioch (Uniwersytey Szczeciński) vs. Filip Ptasiński (AWF Katowice) 1-2 (na zdjęciu)
Kamil Ziemek (Szkoła Główna Służby Pożarniczej/Warszawa) vs. Piotr Guściora (Politechnika Rzeszowska) 3-0
Damian Falecki (Wszechnica Świetokrzyska) vs. Grzegorz Mardyła (Uniwersytet Jagielloński) WO

Kategoria 81kg
Nazar Hohoy (AZS Uniwersytet Rzeszowski) vs. Mateusz Wodziński (AWF Katowice) 0-3
Tomasz Czyczerski (Uniwersytet Opolski/OKB Opole) vs. Paweł Wójcik (Akademia Marynarki Wojennej) 3-0
Jakub Matys (Uniwersytet Jagielloński) vs. Mateusz Chmiel (AZS Uniwersytet Rzeszowski) 2-1
Dominik Kaciupa (Uniwersytet Szczeciński) vs. Adam Pawłowski (BKS Jastrzębie/Uniwersytet Opolski) 0-3

Kategoria +91kg
Michał Wojtkiewicz (AWF Wrocław) vs. Jacek Rup (Start Częstochowa/Akademia J.Długosza w Częstochowie)0-3

Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski (23-25.06.2016) AWF Katowice

Około godziny 20.30 po raz do ringu w dzisiejszym dniu wyszedł Mateusz Wodziński któremu w narożniku stanął trener z zaprzyjaźnionego klubu z Gierałtowic Adam Spiecha.
Niestety klubowy trener Mateusza Karol Nowakowski nie mógł być obecny ale przekazał wszystkie potrzebne wskazówki zawodnikowi Górnika Sosnowiec.
Walka z bardzo wymagającym przeciwnikiem z Opola Tomaszem Czeczerskim rozpoczęła się od zdecydowanych ataków Mateusza i pierwsza runda była zdecydowanie wygrana przeznaszego zawodnika, drugarunda to ponownie ataki naszego zawodnika ale coraz śmielej poczynał sobie Tomasz Czeczerski trafiająccelnie ciosami podbródkowymi naszego zawodnika i tarunda mogła być zapisana na korzyść zawodnikaz Opola.
Wszystko miało się roztrzygnąć w trzeciej rundziei się roztrzygnęło, tutaj ponownie Mateusz Wodziński wykazał się lepszym przygotowaniem fizycznym do tych bardzo trudnych Mistrzostw i to ręka naszego zawodnika powędrowała w górę zapewniając Mateuszowi conajmniej srebrny medal w tych historycznych mistrzostwach.

Poniżej przedstawiamy transmisję zwalk półfinałowych I Mistrzostw Polski AZS Katowice 23-25.06.2016

 

https://youtu.be/Wi2jQq_SLZE

 

Zawodniczki
Kategoria 51kg

Angelika Grońska (AWF Katowice) vs. Magdalena Konieczniak (Uniwersytet Szczeciński)
Kategoria 57kg
Justyna Żełobowska (Żoliborska Szkoła Boksu/AWF Warszawa) vs. Mirela Balcerzak (BKS Skorpion Szczecin/Uniwersytet Szczeciński)
Barbara Grabowska (TS Wisła Kraków/Uniwersytet Ekonomiczny Kraków) vs. Justyna Górnik (Garda Gierałtowice/AWF Katowice)
Kategoria 60kg
Kinga Szlachcic (SKFB Zielona Góra/Uniwersytet Zielonogórski) vs. Zuzanna Jankowiak (SW Gostyń/Politechnika Poznańska )
Aneta Rygielska (Uniwersytet Toruński/Pomorzanin Toruń) vs. Marta Wsiaki (Polonia Świdnica/AWF Wrocław)
Kategoria 64kg
Diana Kulchawik (Cristal Białystok/Politechnika Białostocka) vs. Paulina Jarzombek (Adrenalina Wrocław/Uniwersytet Wrocławski)
Kategoria 69kg
Anna Bilous (Nowohucki Klub Bokserski/WSBPiI Kraków) vs. Katarzyna Szarańska (BKS Skorpion Szczecin/Uniw. Szczeciński)
Kategoria 75kg
Natalia Hollińska (BKS Skorpion Szczecin/Uniwersytet Szczeciński) vs. Natalia Kasprzycka (PKS Gwardia Szczytno/Wyższa Szkoła Policyjna – Szczytno)

Zawodnicy
Kategoria 64kg

Paweł Żarnoch (Politechnika Białostocka) vs. Łukasz Mielan (Akademia J. Długosza w Częstochowie)
Bolesław Guzek (AZS Uniwersytet Rzeszowski) vs. Szymon Białas (AWF Katowice)
Kategoria 69kg
Karol Baran (AWF Warszawa) vs. Piotr Osiecki (Żoliborska Szkoła Boksu/ AWF Warszawa)
Rafał Perczyński (Uniwersytet Warszawski/Akademia Walki Wwarszawa) vs. Rafał Pląder (APEIRON Kraków)
Kategoria 91kg
Krzysztof Twardowski (PWSZ Nowy Sącz/Golden Team Nowy Sącz) vs. Witold Lisek (AWF Katowice)
Bartłomiej Krasuski (Politechnika Lubelska) vs. Mateusz Kowalczyk (AWF Katowice)
Kategoria +91kg
Michał Zalega (AWF Warszawa/MUKS Widzew Łódź) vs. Artur Bulik (PWST Jarosław/Rzeszów)
Kategoria 75kg
Paweł Cieślik (Wyzsza Szkoła Biznesu Dąbrowa Górnicza) vs. Filip Ptasiński (AWF Katowice)
Kamil Ziemek (Szkoła Główna Służby Pożarniczej/Warszawa) vs. Damian Falecki (Wszechnica Świetokrzyska)
Kategoria 81kg
Mateusz Wodziński (AWF Katowice) vs. Tomasz Czyczerski (Uniwersytet Opolski/OKB Opole) 2:1
Jakub Matys (Uniwresytet Jagielloński) vs. Adam Pawłowski (BKS Jastrzębie/Uniwersytet Opolski)