TRZY ZŁOTE JEDEN SREBRNY I JEDEN BRĄZOWY MEDAL PRZYWIEŹLI NASI ZAWODNICY Z BARDZO MOCNEGO XXXX JUBILEUSZOWEGO MIĘDZYNARODOWEGO TURNIEJU BOKSERSKIEGO O CZARNE DIAMENTY.

Wspaniale dla naszych zawodników zakończył się XXXX MTB o Czarne Diamenty, w tym bardzo mocno obsadzonym turnieju nasi pięściarze po fascynujących walkach zdobyli pięć medali.
Pierwszym medalistom naszego zespołu okazał się Paweł Sabatowicz który w walce o Finał przegrał z zawodnikiem Australii Nathanem Weberem i tym samym zdobył brązowy medal zajmując trzecią pozycję.
W dniu 11.06.2016 odbyły się dwie walki finałowe z udziałem naszych zawodników którzy swoje półfinałowe pojedynki zwyciężyli bardzo gładko, jako pierwszy do walki finałowej wyszedł Patryk Ostrowski którego przeciwnikiem był reprezentant kadry narodowej Słowacji Rudolf Palencar, po wspaniałym pojedynku naszego zawodnika i przekonującym zwycięstwie Patryk jako pierwszy pięściarz w historii naszego klubu zdobył złoty medal na tej prestiżowej imprezie.
Następny w tym dniu bój o złoty medal stoczył Ryan Gbyl z Dawidem Siedleckim z RMKS Rybnik po wspaniałej jednostronnej walce nasz zawodnik zwyciężył i tym samym zdobył złoty medal, już drugi dla naszego klubu.
W trzecim dniu mieliśmy kolejne dwie walki finałowe naszych pięściarzy o złoty medal w wadze 69 kg Tomasz Kucek i w wadze 81 kg Mateusz Wodziński ten drugi po raz trzeci miał skrzyżować rękawice z Mistrzem Świata Clayem Watermanem z Australii który w sposób pewny znalazł się w finale tej imprezy pokonując po drodze swoich rywali.
Jako pierwszy do ringu w niedzielne popołudnie wszedł Tomasz Kucek a jego przeciwnikiem był zawodnik miejscowego klubu Kacper Bura, nasz zawodnik przez trzy rundy walczył znakomicie i przewyższał swojego przeciwnika pod każdym względem i kiedy wszyscy byliśmy przekonani że to jego ręka zostanie uniesiona w górę, sędziowie (nie wszyscy) zrobili prezent zawodnikowi z Rybnika przyznając mu niezasłużone zwycięstwo, zamiast złotego medalu Tomek musiał zadowolić się srebrnym medalem, oczywiście walka Tomka Kucka jest dostępna i każdy może ją ocenić.
Ostatnim naszym zawodnikiem który znalazł się w finale Czarnych Diamentów był Mateusz Wodziński i w walce wieczoru miał o złoty medal w trzecim już pojedynku zmierzyć się z Clayem Watermanem niestety do walki tej nie doszło z powodu poddania zawodnika z Australii (prawdopodobnie kontuzja) tym samym Mateusz zdobył trzeci złoty medal dla naszego zespołu a w konfrontacji z Mistrzem Świata wynik jest 2:1 dla Mateusza Wodzińskiego…
Trener Karol Nowakowski i działacze klubu mogą być dumni z postawy naszych pięściarzy…