W Piątek 3 czerwca o godz. 18.30 na hali w Gliwicach przy ulicy Kozielskiej 1 odbył się międzypaństwowy mecz Polska vs Australia.
Gala rozpoczęła się od prezentacji zawodników biorących udział w tym meczu poczym zostały odegrane hymny narodowe Australii i Polski, walki rozpoczeły się z lekkim opóźnieniem o godzinie 19.30
nas najbardziej interesowała jednak walka naszego pięściarza Mateusza Wodzińskiego z byłym mistrzem świata Clayem Watermanem.
Bardzo dobrze przygotowana gala od strony organizacyjnej jak i sportowej rozpoczęła się od porażki naszej zawodniczki z Australijką i to zawodnicy z Antypodów objęli prowadzenie w tym spotkaniu, druga walka to spotkanie Ewy Białas z Emmą Lawson i piękne zwycięstwo naszej zawodniczki. Kolejna walka i znowu na prowadzenie wyszli Australijczycy, następna walka to piękny pokaz boksu naszego Daniela Skorupy i kolejny remisw tym meczu.Niestety kolejne cztery walki to porażki naszych zawodników w 10 pojedynku do ringu weszło dwóch wojowników Maksymilian Gibadło i Nathann Weber i tutaj swoją wyższość nad przeciwnikiem udowodnił Maksymilian Gibadło zmniejszając stratę do Australijczyków.
Lidia Fidura także wygrała swój pojedynek ze swoją przeciwniczkom i na tablicy pojawił się wynik 8:12 dla naszych przeciwników.
Przy wyniku 8:14 dla Australii do ringu wszedł zawodnik naszego klubu Mateusz Wodziński w asyście trenera Karola Nowakowskiego i dawnego trenera Mateusza Jerzego Jarockiego, przeciwnikiem był najlepszy zawodnik drużyny z Australii Clay Waterman Mistrz Świata, 10 krotny Mistrz Australii zdobywca wielu medali na imprezach rangi mistrzowskiej.
Pojedynek ku zaskoczonym mile kibicom rozpoczął się od ataków naszego zawodnika, zaskoczony również był sam Clay Waterman, druga runda to już bardzo wyrównany pojedynek i ostrzeżenie dla zawodnika Australii za ataki głową, po dwóch rundach na kartach sędziowskich był remis, niestety 3 runda należała do Cleya Wotermana mimo że sam Krzysztof Diablo Włodarczyk głośno udzielał wskazówek Mateuszowi, widać było ogromne zmęczenie naszego zawodnika niestety ta runda zdecydowała że to ręka zawodnika z Australii powędrowała do góry, chociaż wielu znawców pięściarskiego rzemiosła widziało zwycięstwo Mateusza Wodzińskiego, szkoda bo bardzo niewiele brakowało…

 

https://youtu.be/77ePC3h_01s

Ostatnią walkę w tym meczu Adrian Gacki przegrał przez TKO i mecz zakończył się wynikiem 8:16
 

 

Poniżej zestawienie walk

POLSKA VS AUSTRALIA

  1. waga 51 kg MILENA BOCHNIAK (POLSKA)             vs   TAYLACH ROBERTSON (AUSTRALIA)  0:3
  2. waga 57 kg EWA BIAŁAS (POLSKA)                       vs    
EMMA LAWSON (AUSTRALIA                 3:0
  3. waga 56 kg
MARCELI JANICKI (POLSKA)                vs   TARRON WALKER (AUSTRALIA)           0:3
  4. waga 63 kg DANIEL SKORUPA (POLSKA)              vs  
LEW ETHAN (AUSTRALIA)                      3:0
  5. waga 75 kg
PIOTR KALISZ (POLSKA)                      vs   PHILIP KOVACS (AUSTRALIA)               0:3
  6. waga 91 kg
WITOLD LISEK (POLSKA)                     vs   DENIS KOVACS (AUSTRALIA)                0:3
  7. waga 60 kg
BARBARA GRABOWSKA (POLSKA)    vs   MARTYNA LETKIEWICZ (POLSKA)        0:3 walka towarzyska
  9. waga 60 kg
MATEUSZ MAZIK (POLSKA)                 vs   LIAM WILSON (AUSTRALIA)                   0:3
10. waga 75 kg MAKSYMILIAN GIBADŁO (POLSKA)   vs  
NATHAN WEBBER (AUSTRALIA)            3:0
11. waga 75 kg LIDIA FIDURA (POLSKA)                      vs  
PAULA KUBIKOVA (CZECHY)                  3:0
12. waga 75 kg
JESZCZE NIEZNANY (POLSKA)           vs   ADAM KOPLAND (AUSTRALIA)             TKO
13. waga 81 kg
MATEUSZ WODZIŃSKI (POLSKA)        vs   CLAY WATERMAN (AUSTRALIA)           0:3
14. waga 91 kg
ADRIAN GACKI (POLSKA)                    vs   BROCK SHELLEY (AUSTRALIA)            TKO