Wiele ciekawych rzeczy działo się w sobotnie popołudnie (14.05.2016) na ringu w hali MCKiS przy ulicy Grunwaldzkiej 80. Tym razem rywalami Jaworznickich wojowników byli Słowacy z klubu Box Nitra Club. Licznie zebrana jak zwykle w Jaworznie publiczność pasjonowała się naprawdę świetnymi pojedynkami i zmienającym się co chwilę prowadzeniem w meczu.
W meczu tym wystąpił nasz zawodnik Borys Porębski kategoria wiekowa junior w wadze 81 kg.

Po słabym starcie (0:4) jaworznickiej młodzieży do boju wyszli najlepsi z JKB ‘Jawor’ Team aktualni Mistrzowie Polski Kadetów Dominik Harwankowski dając wspaniały prowadzony w szybkim tempie i dynamiczny pojedynek z Richardem Jaroscakiem, oraz Dawid Miziołek, który wprost demolował w ringu Petera Kontara. Ci dwaj liderzy JKB ‘Jawor’ Teamu doprowadzili do remisu (4:4) w meczu.

Kolejny pojedynek to kolejny Mistrz Polski Kadetów z 2015r w drużynie JKB ‘Jawor’ team Bartłomiej Przybyła, który jednak musiał uznać wyższość w ringu dynamicznemu mocnemu jak tur słowakowi Filipowi Meszaroszowi. Po tej porażce (4:6) prowadzi w meczu Nitra.

Kolejny pojedynek to pojedynek mniej utytuowanych zawodników Artura Davtyana i Tomasa Brunaia. Artur sprawił naprawdę niesamowitą niespodziankę i w męskiej walce zwyciężył na pkt jednogłośnie. W meczu kolejny remis (6:6).

W kategorii wagowej 69kg po długiej przerwie z dobrej strony pokazał się Przemysław Olej po trudnej walce wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie (8:6). Niestety, Borys Porębski z Górnika Sosnowiec, przegrywa swoją walkę z cięższym od siebie przeciwnikiem Samuelem Pavlovem jednogłośnie na punkty  i kolejny remis w meczu (8:8).

Do zakończenia meczu pozostały jeszcze dwie walki seniorów i rywalizacja o zwycięstwo zaczyna się od początku. Kolejny pojedynek to kategoria do 60kg seniorów i heroiczny bój Szymona Kajdy zViliamem Tanko daje dużynie JKB ‘Jawor’ Team kolejne prowadzenie i nadzieję na zwycięstwo z tym trudnym rywalem jakim na 100% był zespół ze Słowacji. Jednak Mateusz Jurkiewicz pomimo wielkiej ambicji nie podołał swojemu rywalowi i tym razem to już ostateczny remis (10:10) w całym meczu.

Tego wieczoru w Jaworznie odbyły się jeszcze trzy pojedynki towarzyskie. W pierwszym dynamiczna i silna Julia Kiermasz nie pozostawiła cienia wątpliwości swojej rywalce z Brzeska Darii Wejmanwygrywając z nią już w I rundzie przez TKO. Oczekiwany z dużym zaciekawieniem przez kibiców sparingowy pojedynek zawodowy Krzysztofa Kopytka i Daniela Pilca, którzy pokazali młodym zawodnikom dużo pięściarskich sztuczek, spełnił swoje zadanie.

Po zakończeniu obydwaj zawodnicy zostali obdarowani pięknymi pucharami przez organizatorów, a gromkie brawa jaworznickich kibiców potwierdziły wysoki kunszt pięściarski obydwu zawodników. Ostatni pojedynek to walka kapitana Jawor Teamu, Przemka Gorgonia z Pawłem Anlaufem z Schoguna Mysłowice, którą jednogłośnie na pkt. wygrywa zawodnik JKB ‘Jawor’ Team i tym elementem zamyka XI Międzynarodowy Turniej im. Roberta Kopytka.

Pojedynki towarzyskie:
Kategoria 48kg
JULIA KIERMASZ vs DARIA WEJMAN (TKO1-)
Kategoria 81kg
PRZEMYSŁAW GORGOŃ vs PAWEŁ ANLAUF (3-0)

Pokazowa walka zawodowa 4 X 3 min
KRZYSZTOF KOPYTEK vs DANIEL PILC

Wyniki walk meczu
JKB Jawor Team Jaworzno vs Box Nitra Club (Słowacja)

Kategoria 48kg
PATRYK TANDECKI vs ALEX TANKO (0-3)
Kategoria 52kg
Olaf Kardas vs RASTISLAV DVORSKI (0-3)
DOMINIK HARWANKOWSKI vs RICHARD JAROSCAK (3-0)
DAWID MIZIOŁEK vs PETER KONTAR (3-0)
Kategoria 56kg
BARTŁOMIEJ PRZYBYŁA vs FILIP MESZAROSZ (0-3)
Kategoria 60kg
ARTUR DAVTYAN vs MATUS BRUNAI (3-0)
SZYMON KAJDA vs VILIAM TANKO (3-0)
Kategoria 64kg
MATEUSZ JURKIEWICZ vs ZSOLT OSADAN (0-3)
Kategoria 69kg
PRZEMYSŁAW OLEJ vs TOMAS VAGO (3-0)
Kategoria 81kg
BORYS PORĘBSKI vs SAMUEL PAVLOV (0-3)