Młodzi zawodnicy Górnika Sosnowiec pod wodzą Karola Nowakowskiego ze zmiennym szczęściem startowali podczas pierwszego kroku bokserskiego który odbył się 23 kwietniaw Dąbrowie Górniczej.
Trener Karol Nowakowski na zawody do Dąbrowy Górniczej zabrał następujących zawodników:
Kategoria wiekowa Młodzik: Wiktor Bujakowski, Dean Tomic, Fabian Tymiński,
Kategoria wiekowa Kadet: Patryk Ostrowski, Konrad Dorobisz, Mateusz Maciąg,
Kategoria wiekowa Junior: Alan Tymiński.
Los sprawił że jako pierwsi ze sobą  skrzyżowali rękawice młodzi zawodnicy Górnika Sosnowiec Wiktor Bujakowski z Deanem Tomicem w wadze 40 kg obydwaj zawodnicy pokazali charakter mimo że była to ich pierwsza walka, emocje w tym pojedynku naprawdę były ogromne decyzją sędziów zwyciężył Wiktor Bujakowski.
Kolejny zawodnik naszego klubu który wszedł do ringu to zawodnik wagi 46 kg Fabian Tymiński jego przeciwnikiem był zawodnik MOSM Tychy Marian Wesołowski mimo ogromnej woli walki Fabiana pojedynek zdaniem sędziów wygrał przeciwnik.
Wśród startujących na tym turnieju kadetów mieliśmy trzech brązowych medalistów z ostatnich Mistrzostw Śląska które odbyły się w Bielsku Białej, jako pierwszy w wadze 52 kg wystąpił Patryk Ostrowski a jego przeciwnikiem był Dawid Turek złoty medalista Mistrzostw Śląska, Patryk wziął srogi rewanż za Mistrzostwa Śląska i w bardzo dobrym stylu pokonał swojego rywala udowadniając kto jest najlepszy w wadze 52 kg na Śląsku.
Konrad Dorobisz w wadze 64 kg bardzo łatwo pokonał zawodnika z BKB Beskidy Bielsko i po raz kolejny udowodnił że jest w nim duży potencjał.
Mateusz Maciąg to kolejny medalista Mistrzostw Śląska który wystąpił na ringu w Dąbrowie Górniczej niestety tonie był dzień naszego zawodnika i zakończył się porażką z zawodnikiem gospodarzy Erkiem Himnerem.
Po Kadetach na ring weszli Juniorzy, tutaj nasz klub reprezentował doświadczony Alan Tymiński w wadze 81 kg, niestety walka nie trwała trzech rund ponieważ  w drugiej rundzie po zdecydowanej przewadze zawodnika BKB Beskidu Bielsko Łukasza Nazaruka sędzia ringowy przerwał walkę ogłaszając TKO.
Trener Karol Nowakowski przyznał że przed niektórymi zawodnikami jeszcze jest wiele ciężkiej pracy…