Półfinałowe walki miał w dniu dzisiejszym rozpocząć Marcin Skrzypek niestety kontuzja wykluczyła naszego zawodnika z dalszych potyczeki jako pierwszy w walkach półfinałowych wystąpił Ryan Gbyl którego przeciwnikiem był zawodnik z Mysłowic Sebastian Pękala, nawet przez moment zwycięstwo Ryana nie było zagrożone, nasz zawodnik po bardzo ładnym pojedynku pokonał jednogłośnie na punkty swojego rywala.
W wadze 60kg w półfinale reprezentował nas Kamil Jędruch którego przeciwnikiem był zawodnik 06 Kleofas Katowice Jakub Ogórek, niestety zawodnik z Katowic to reprezentant kadry Śląska dużo bardziej doświadczony od Kamila co widać było w ringu.
Konrad Dorobisz to zawodnik który dopiero zaczyna przygodę z boksem w naszym klubie a już walczy o finał mistrzostw Śląska jego przeciwnikiem był zawodnik z Mysłowic Kamil Żogała w pierwszej rundzie nasz zawodnik sprawił nam olbrzymią radość ponieważ wygrał ją do jednej bramki jednak od drugiej rundy zaczął się problem z kondycją naszego zawodnika ale mimo to jego zawodnik niewykorzystywał tego dlatego według większej części publiczności nasz zawodnik powinien tę walkę zwyciężyć, jednak decyzja sędziów była inna a tak niewiele brakowało i byłaby to ogromna niespodzianka ale i tak medal naszego zawodnika jest dużym sukcesem.
Po kadetach do ringu weszli juniorzy jako pierwszy w naszym zespole wystąpił Tomasz Kucek który był faworytem tej kategorii wagowej jego przeciwnikiem był zawodnik z Tychów Szymon Jarosz, walka przez trzy rundy przebiegałana korzyść naszego zawodnika który był lepszy od swojego przeciwnika pod każdym względem innego zdania byli jednak sędziowie którzy przyznali zwycięstwo 2:1 przeciwnikowi Tomka, nawet trener zawodnika z Tychów powiedział że zwycięstwo powinno być przyznane Tomkowi…
Do kolejnej walki wyszłodwóch naszych zawodników którzy walczylio finał w wadze 75 kg Borys Porębski i Paweł Kania oczywiście zdecydowanym faworytem tego pojedynku był Borys ale Paweł wcale nie zamierzał oddać zwycięstwa bez walki po naprawdę fajnej walce wygrał Borys ale Paweł Kania bardzo fajne wrażenie pozostawił w tych mistrzostwach zdobywając brązowy medal.
Filip Siński i Mateusz Kossowski z Gardy Gierałtowice to kolejna walka z udziałem naszego zawodnika, walka w której Filipnie dał najmniejszych szans swojemu rywalowi wygrywając przed czasem i tym samym zapewniając sobie conajmniej srebrny medal.
Ostatnim naszym zawodnikiem w półfinałach był Mateusz Wodziński którego przeciwnikiem tak jak w ćwierćfinałach był zawodnik Shoguna Mysłowice Amadeusz Tobola, to był brzydki pojedynek w którym przez cały czas zawodnik z Mysłowic faulował naszego pięściarza bijąc w tył głowy w plecy bez reakcji sędziego który poprostu nie widział fauli zawodnika z Mysłowic.
Tylko w ten sposób czyli walkę faul zawodnik z Mysłowic mógł przeciwstawić się Mateuszowi ponieważ umiejętności bokserskie nie są jego mocną stroną mimo wszystko Mateusz nawet przez chwilę nie pozostawiał wątpliwości kto tę walkę wygrał. Niestety urazy po tej walce poprzez faule zawodnika z Mysłowic były tak duże że nasz zawodnik musiał jechać na prześwietlenie do szpitala.
Z drugiej strony dlaczego do walk bokserskich dopuszcza się zawodników którzy walczą w klatkach w formule K1 w regulaminie wyraźnie napisane jest że nie mogą brać udziału zawodnicy uprawiający inne sztuki walki.
Poniżej zamieszczamy transmisję z wszystkich walk półfinałowych…
 

http://www.bokser.org/content/2016/03/05/131559/index.jsp

SENIOR

Kategoria 91kg

Błażej Lutka (RMKS Rybnik) vs Marcin Skrzypek (KS Górnik Sosnowiec) WO
Mateusz Kowalczyk (06 Kleofas Katowice) vs Damian Pasiek (UKS Śląsk Ruda Śląska) 3-0

KADECI

Kategoria 46kg

Szymon Skorupa (RMKS Rybnik) vs Daniel Troik (TS Czarni-Góral Żywiec) 2-1
Patryk Tandecki (JKB Jawor Team Jaworzno) vs Piotr Pasierbek (TS Czarni-Góral Żywiec) 2-1

Kategoria 50kg

Dominik Harwantowski (JKB Jawor Team Jaworzno) vs CEPA Kacper Cepa (GUKS Carbo Gliwice) TKO3

Kategoria 52kg

Dawid Turek (KS Start częstochowa) vs Patryk Reus (JKB Jawor Team Jaworzno) 2-1

Kategoria 54kg

Rayan Gbyl (KS Górnik Sosnowiec) vs Sebastian Pękala (KSiSW Shogun Mysłowice) 3-0
Konrad Gawron (UKS Śląsk Ruda Śląska) vs Patryk Hankus (TS Czarni-Góral Żywiec) 3-0

Kategoria 60kg

Juliusz Bugajski (CSW Fight Boxing Dąbrowa Górnicza) vs Kamil Pietrzyk (BKS Jastrzębie) TKO3
Jakub Ogórek (06 Kleofas Katowice) vs Kamil Jędruch (KS Górnik Sosnowiec) 3-0

Kategoria 63kg

Kamil Zapotoczny (CSW Fight Boxing Dąbrowa Górnicza) vs Łukasz Grad (BKS Concordia Knurów) TKO2

Kategoria 66kg

Konrad Dorobisz (KS Górnik Sosnowiec) vs Kamil Żogała (ROAN Fight Club Mysłowice) 0-3
Remigiusz Skoczyński (KS Garda Gierałtowice) vs Eryk Himner (DKB Dąbrowa Górnicza) TKO1

Kategoria 70kg

Paweł Masternak (RMKS Rybnik) vs Adrian Materna (KS Garda Gierałtowice) TKO1

Kategoria 75kg

Adam Oprychał (SKB Dragon Beskid Bielsko-Biała) vs Jakub Mleczko (KS Spartan Knurów) 3-0

Kategoria 80kg

Mateusz Wiśniewski (KS Garda Gierałtowice) vs Patryk Woźniak (KS Garda Gierałtowice) 3-0
Maciej Małysz (KS SCOUT Częstochowa) vs Szymon Górka (KS Garda Gierałtowice) WO

Kategoria 63kg

Bartłomiej Górny (Ring Bielsko-Biała) vs Mateusz Mędrek (BKB Beskidy Bielsko-Biała) 3-0

Kategoria +80kg

Karol Dziuban (KSiSW Shogun Mysłowice) vs Krystian Biernat (KS Start Częstochowa) 0-3

SENIOR

Kategoria 75kg

Thomas Paszek (UKS Śląsk Ruda Śląska) vs Konrad Duszyński (Ring Bielsko-Biała) TKO3

JUNIOR

Kategoria 56kg

Damian Durkacz (KS Spartan Knurów) vs Mariusz Gruszka (DKB Dąbrowa Górnicza) 3-0
Marcel Janicki (UKS Śląsk Ruda Śląska) vs Bartłomiej Przybyła (JKB Jawor Team Jaworzno) 0-3

Kategoria 60kg

Kordian Wyciszkiewicz (06 Kleofas Katowice) vs Mateusz Wuzik (KS Garda Gierałtowice) 3-0
Konrad Białas (KS Energetyk Jaworzno) vs Paweł Sosna (BKS Concordia Knurów) WO

Kategoria 64kg

Kamil Bugajski (MOSM Tychy) vs Adam Kwiendacz (KS SCOUT Częstochowa) 1-2
Daniel Skorupa (RMKS Rybnik) vs Mateusz Kręplewski (KS Spartan Knurów) WO

Kategoria 69kg

Mateusz Otworowski (KS Garda Gierałtowice) vs Mateusz Filipek (KSW Boxing Odra Wodzisław Śląski) 3-0
Tomasz Kucek (KS Górnik Sosnowiec) vs Szymon Jarosz (MOSM Tychy) 1-2

Kategoria 75kg

Paweł Szumlas (SKB Dragon Beskid Bielsko-Biała) vs Piotr Kalisz (BKS Concordia Knurów) 0-3
Paweł Kania (KS Górnik Sosnowiec) vs Borys Porębski (KS Górnik Sosnowiec) 0-3

Kategoria 91kg

Wojciech Czarkowski (KS Garda Gierałtowice) vs Kacper Dworczyk (DKB Dąbrowa Górnicza) WO
Filip Siński (KS Górnik Sosnowiec) vs Mateusz Kossowski (KS Garda Gierałtowice) TKO1

Kategoria +91kg

Michał Fiedler (GUKS Carbo Gliwice) vs Piotr Łącz (SKB Dragon Beskid Bielsko-Biała) WO
Oskar Safarian (UKS MOSM Bytom) vs Michał Szot (LKS Myszków) 3-0

SENIOR

Kategoria 64kg

Mateusz Jurkiewicz (JKB Jawor Team Jaworzno) vs Tomasz Rubis (BKB Beskidy Bielsko-Biała) TKO1
Sebastian Konsek (RMKS Rybnik) vs Aleksander Jasiewicz (KSiSW Shogun Mysłowice) 3-0

Kategoria 69kg

Szymon Białas (MOSM Tychy) vs Oskar Matera (LKS Myszków) 2-1
Karol Kostka (RMKS Rybnik) vs Dominik Cieślik (KS Energetyk Jaworzno) 1-2

Kategoria 75kg

Stanisław Gibadło (GUKS Carbo Gliwice) vs Adrian Wiesiołek (06 Kleofas Katowice) 3-0

Kategoria 81kg

Amadeusz Toboła (KSiSW Shogun Mysłowice) vs Mateusz Wodziński (KS Górnik Sosnowiec) 0-3
Martin Tomczyk (06 Kleofas Katowice) vs Paweł Anlauf (KSiSW Shogun Mysłowice) 1-2

Kategoria +91kg

Tomasz Słota (Shogun Mysłowice) vs Jakub Rus (TS Czarni-Góral Żywiec) 3-0
Mateusz Gumowski (KSiSW Shogun Mysłowice) vs Bartłomiej Gorol (CSW Fight Boxing Dąbrowa Górnicza) 1-2