Wyniki pojedynków eliminacyjnych Indywidualne Mistrzostwa w Bielsku Białej – poznaliśmy zawodników którzy w sobotę zawalczą o niedzielne finały i prawo startu w Mistrzostwach Polski.
W drugim dniu Mistrzostw Śląska wystąpiło sześciu naszych reprezentantów, jako pierwszy wystąpił w kategorii kadet Patryk Ostrowski a jego przeciwnikiem był zawodnik Startu Częstochowa Dawid Turek, zawodnik naszego klubu w przeciągu całej walki sprawiał lepsze wrażenie niż jego przeciwnik jednak przy werdykcie końcowym to ręka przeciwnika była w górze czym wszyscy byliśmy zaskoczeni tak samo jak przeciwnik Patryka niestety sędziowie widzieli tą walkę inaczej…szkoda
Kolejnym zawodnikiem który wyszedł do ringu był Szymon Fenton faworyt całych mistrzostw w wadze 81 kg,  jego przeciwnikiem był bardzo ambitny zawodnik Gardy Gierałtowice Marcin Trybalskipo bardzo wyrównującym pojedynku zdaniem sędziów to zawodnik Gardy Gierałtowice zasłużył na zwycięstwo co było odebrane jako jedna z większych sensacji tego turnieju a dla nas była to bardzo przykra niespodzianka i Szymon będzie musiał zadowolić siębrązowym medalem.
W walkach popołudniowych do ringu wyszli seniorzy, pierwszym seniorem z naszego klubuktórywyszedł na ring w Bielsku Białej byłPaweł Sabatowicz jego przeciwnikiem w wadze 69 kg był bardzo doświadczony zawodnik RMKS Rybnik Karol Kostka, po pierwszej rundzie to Paweł był zawodnikiem który nadawał ton walce, niestety od drugiej rundy doświadczenie przeciwnika coraz bardziej sprawiało że przewaga była po stronie zawodnika z Rybnika co poskutkowało porażką Pawła po bardzo zaciętej walce.
Mateusz Wodziński to kolejny zawodnik naszego klubu który mimo młodego wieku uchodził za faworyta w tej kategorii wiekowej jego przeciwnikiem w walce o półfinał był zawodnik Shoguna Mysłowice o 9 lat starszy Jacek Kałuziak walka od początku do końca przebiegała po myśli naszego zawodnika który bez żadnych problemówpokonał swojego rywala 3:0 zapewniając sobie tym samym medal.
Ostatnie dwie walki drugiego dnia mistrzostw to walki naszych dwóch ciężkich zawodników Marcina Skrzypka oraz Jarka Wrzoska, pierwszy do ringu wszedł Marcin Skrzypek którego przeciwnikiem był zawodnik klubu Dragon Bielsko Biała Roman Chlipała Marcin już w pierwszej rundzie doznał kontuzji nogi po tym jak jego noga została w szczelinie która utworzyła się w ringu, mimo dużego bólu Marcin kontynuował walkę ale jak w trzeciej rundzie po raz kolejny noga została w szczelinie co spowodowało upadek naszego zawodnika na matę a na jego nodze wylądował odatkowo przeciwnik wiedzieliśmy że nie wyniknie z tego nic dobrego, mimo iż Marcin dokończył walkę i ją wygrałto musiał skorzystać z pomocy lekarza który musiał wezwać karetkę pogotowia co oznaczało że Marcin ubiegłoroczny Mistrz Śląska w tym roku tego tytułu nie obroni i będzie musiał zadowolić się brązowym medalem.
Ostatnim naszym zawodnikiem w ringu był Jarosław Wrzosek niestety jego przeciwnikiem był bardzo utytuowany zawodnik 06 Kleofasa Katowice Mateusz Kowalczyk, walka trwała bardzo krótko bo już w pierwszej rundzie zawodnik z Katowic wygrał przez TKO z naszym zawodnikiem.
 

Wyniki walk  (04.03.2016)

KADET

Kategoria 52kg

Dawid Turek (KS Start częstochowa) vs Patryk Ostrowski (KS Górnik Sosnowiec) 2-1

Kategoria 57kg

Ricardo Skrzypiński (GUKS Carbo Gliwice) vs Roman Zhytkiewych (Shogun Mysłowice) 0-3

Kategoria 75kg

Jakub Mleczko (KS Spartan Knurów) vs Maksymilian Gach (ROAN Fight Club Mysłowice) TKO3

JUNIOR

Kategoria 60kg
Patryk Muller (06 Kleofas Katowice) vs Paweł Sosna (BKS Concordia Knurów) 0-3

Kategoria 64kg

Kamil Bugajski (MOSM Tychy) vs Eryk Sroka (KS Start Częstochowa) TKO2
Adam Kwiendacz (KS SCOUT Częstochowa) vs Dawid Kuś (KS Garda Gierałtowice) TKO1
Daniel Skorupa (RMKS Rybnik) vs Krystian Loranc (SKB Dragon Beskid Bielsko-Biała) 3-0
Mateusz Kręplewski (KS Spartan Knurów) vs Artur Davtyan (JKB Jawor Team Jaworzno) 2-1

Kategoria 81kg

Szymon Fenton (KS Górnik Sosnowiec) vs Marcin Trybalski (KS Garda Gierałtowice) 1-2

Kategoria 91kg

Daniel Walczak (MOSM Tychy) vs Mateusz Kossowski (KS Garda Gierałtowice) 0-3

Kategoria +91kg

Michał Szot (LKS Myszków) vs Aron Nocoń (KS Garda Gierałtowice) TKO1

Kategoria 69kg

Szymon Jarosz (MOSM Tychy) vs Kamil Lenart (JKB Jawor Team Jaworzno) 3-0

SENIOR

Kategoria 64kg

Aleksander Jasiewicz (Shogun Mysłowice) vs Mateusz Syposz (SKB Klincz Brenna) 3-0

Kategoria 69kg

Szymon Białas (MOSM Tychy) vs Tomasz Gołuch (TS Czarni-Góral Żywiec) 3-0
Przemysław Olej (JKB Jawor Team Jaworzno) vs Oskar Matera (LKS Myszków) 0-3
Michał Sabatowicz (KS Górnik Sosnowiec) vs Karol Kostka (RMKS Rybnik) 0-3
Dominik Cieślik (KS Energetyk Jaworzno) vs Hubert Kaczmarek (06 Kleofas Katowice) 2-1

Kategoria 75kg

Stanisław Gibadło (GUKS Carbo Gliwice) vs Krzysztof Załubski (CSW Fight Boxing Dąbrowa Górnicza) 3-0
Adrian Wiesiołek (06 Kleofas Katowice) vs Jarosław Biliński (Ring Bielsko-Biała) 3-0
Thomas Paszek (UKS Śląsk Ruda Śląska) vs Wiktor Koziorz (Shogun Mysłowice) 3-0
Jakub Paździor (BKB Beskidy Bielsko-Biała) vs Konrad Duszyński (Ring Bielsko-Biała) 0-3

Kategoria 81kg

Mateusz Wodziński (KS Górnik Sosnowiec) vs Jacek Kałuziak (Shogun Mysłowice) 3-0
Martin Tomczyk (06 Kleofas Katowice) vs Patryk Kudzia (Shogun Mysłowice) 3-0
Witold Lisek (UKS Śląsk Ruda Śląska) vs Paweł Anlauf (Shogun Mysłowice) 0-3

Kategoria 91kg

Błażej Lutka (RMKS Rybnik) vs Dawid Zając (KS Garda Gierałtowice) TKO1
Marcin Skrzypek (KS Górnik Sosnowiec) vs Roman Chlipała (SKB Dragon Beskid Bielsko-Biała) 3-0
Mateusz Kowalczyk (06 Kleofas Katowice) vs Jarosław Wrzosek (KS Górnik Sosnowiec) TKO1
Damian Pasiek (UKS Śląsk Ruda Śląska) vs Kevin Tarwajnis (SKB Dragon Beskid Bielsko-Biała) 

Kategoria +91kg

Jakub Rus (TS Czarni-Góral Żywiec) vs Marcin Dyjas (CSW Fight Boxing Dąbrowa Górnicza) TKO2
Mateusz Gumowski (Shogun Mysłowice) vs Przemysław Stępień (GUKS Carbo Gliwice) WO
Bartłomiej Gorol (CSW Fight Boxing Dąbrowa Górnicza)  vs Daniel Hulboj (Ring Bielsko-Biała) 3-0