W dniu 13 lutego w Myszkowie odbył się Turniej “Bokserska sobota” o Puchar Burmistrza Myszkowa. Na ringu zaprezentowało się 88 zawodników i zawodniczek, w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Myszkowie. W zawodach wzięli udział zawodnicy z klubów województwa śląskiego oraz z terenu całej Polski. Nasz klub był najliczniej reprezentowany ponieważ trener Karol Nowakowski zabrał ze sobą aż 13 zawodników z różnych kategorii wiekowych i wagowych był to ostatni sprawdzian kadry naszego klubu przed Mistrzostwami Śląska w Boksie które odbędą się na początku marca tj. w dniach 03-06 marca 2016 w Bielsku Białej.

Zawodnicy Górnika Sosnowiec ktorzy uczestniczyli w Turnieju to:

Kadeci:

Patryk Ostrowski waga 52 kg
Kamil Jędruch waga 57 kg
Mateusz Maciąg waga 66 kg
Konrad Dorobisz waga 66 kg

Juniorzy:

Borys Porębski waga 75 kg
Paweł Kania waga 75 kg
Szymon Fenton waga 81 kg
Filip Siński waga 81 kg

Seniorzy:

Paweł Sabatowicz waga 69 kg
Mateusz Wodziński waga 81 kg
Michał Maciąg waga waga 81 kg
Marcin Skrzypek waga 91 kg
Jarosław Wrzosek waga +91 kg 

Ze zmiennym szczęściem spisywali się nasi zawodnicy ale o tym poniżej.

Pierwszy zawodnik naszego klubu który wszedł do ringu to Patryk Ostrowski którego przeciwnikiem był aktualny Mistrz Polski Konrad Gawron z UKS Śląsk Ruda Śląska, Patryk w walce z bardziej doświadczonym i utytuowanym zawodnikiem z Rudy Śląskiej pokazał się z bardzo dobrej strony dzięki znakomitej postawie naszego zawodnika w ringunie było widać kto jest Mistrzem Polski niestety zabrakło odrobine doświadczenia i walka zakończyła się zwycięstwem faworyzowanego zawodnika z Rudy Śląskiej.

https://youtu.be/9SvI1d4TZrE

W dziewiątej walce turnieju zaprezentował się następny zawodnik naszego klubu Kamil Jędruch który wyraźnie jednak przegrał z zawodnikiem gospodarzy z Myszkowa Rudolfem Kręskim.
Kolejnym kadetem naszego klubu był Mateusz Maciąg w wadze 66 kg, to był pierwszy pojedynek naszego pięściarza i niestety porażka po bardzo ambitnej walce z zawodnikiem gospodarzy Aronem Tereszczukiem.
Ostatnim kadetem który wystąpiłna Myszkowskim ringu był Konrad Dorobisz który w swoim debiucie miał za przeciwnika zawodnika z DKB Dąbrowa Górnicza Eryka Himnera w tej walce pierwsza runda zdecydowanie należała do przeciwnika naszego pięściarza ale w drugiej rundzie kiedy to Konrad zaczął przełamywać swojego rywala i wyraźnie wygrywał rundę przydażyła się kontuzja nosa i lekarz zadecydował o przerwaniu walki tym samym była to czwarta porażka zawodnika naszego zespołu w tym turnieju.

https://youtu.be/1Ds1TEbxrco

Nasze nadzieje na przełamanie złej passy w tym turnieju ożywiły się kiedy do ringu wszedł Borys Porębski choć Borys miał bardzo silnego przeciwnika bo napewno takim jest Łukasz Szczepaniak z Fight Boxing Dąbrowa Górnicza walka była bardzo wyrównana i tak naprawdę decyzja sędziowska mogła pójść w każdą stronę jednak sędziowie przyznali zwycięstwo naszemu zawodnikowi.

https://youtu.be/RYNiDwO5uy8

Kolejnym juniorem naszego zespołu który pojawił się w ringu był nasz dwumetrowiec Paweł Kania a jego przeciwnikiem byłzawodnik Startu Częstochowa Kamil Kuździeń po wyrównanej walce sędziowie zadecydowali że lepszym zawodnikiem w tym pojedynku był zawodnik z Częstochowy.
Kolejna walka to bratobójczy pojedynek zawodników Górnika Sosnowiec Filipa Sińskiego z Szymonem Fentonem po bardzo wyrównanej walce 2:1 wygrał Filip Siński.

https://youtu.be/1dttLE0sajU https://youtu.be/k_NGtOobnTM

Do trzydziestej walki w tym turnieju w kategorii wyszedł Paweł Sabatowicz który w pięknym stylu pokonał swojego przeciwnika z SKB Klincz Brenna Grzegorza Gawłowskiego, Paweł dostarczył nam naprawdę dużo radości w tejwalce codobrze rokuje przed zbliżającymisię Mistrzostwami Śląska.

https://youtu.be/3Sjzg7cDXQw

 
Po ośmiu walkach naszych zawodników na koncie klubu było 3 zwycięstwa i 6 porażek.
Dziesiątym zawodnikiem naszego klubu który wszedłdo ringu był Mateusz Wodziński którego przeciwnikiem był bardzo groźny zawodnik z KSiSW Shogun Mysłowice, Mateusz swoję walkę zaczął bardzo ostrożnie ale z minuty na minutę zarysowywała się coraz większa przewaga naszego zawodnika i nawet prowokacje zawodnika z Mysłowic nie zmieniły obrazu walki która przez pełen dystans toczyła się pod dyktando naszego zawodnika, Mateusz odniósł bardzo przekonywujące zwycięstwo z dużo starszym od siebie zawodnikiem z Mysłowic.

https://youtu.be/ncbZz-HBYmM

Do następnej walki wyszedł Michał Maciąg który po raz pierwszy po 4 latach walczył w barwach naszego klubu jego przeciwnikiem byłzawodnik Startu Częstochowa Mateusz Kopryna niestety mimoambitnej postawy naszego pięściarza było widać długi rozbrat z boksem co wykorzystał przeciwnik naszego pięściarza.
Kolejna walka z udziałem naszego zawodnika to walka Marcina Skrzypka z Damianem Pasiek zawodnikiem UKS Śląsk Ruda Śląska popięknej wyrównanej walce zdaniem sędziów wygrał zawodnik z Rudy Śląskiej co spotkało się z niezadowoleniem licznie zgromadzonej publiczności.

https://youtu.be/fG5oQqjQ_hA

Ostatnią walką na Myszkowskim turnieju była walka w wadze super ciężkiej w której wystąpił Jarosław Wrzosek Górnik Sosnowiec z zawodnikiem KSiSW Shogun Mysłowice Tomaszem Słota
przeciwnik naszego pięściarza był o 25 kg cięższy co było widać podczas walki mimoogromnej przewagi zawodnika z Mysłowic nasz zawodnik dotrwał do końca walki czym ujął całą publiczność zgromadzoną na hali w Myszkowie. Turniej był bardzo dobrze przygotowany pod kontem organizacyjnym przez Krzysztofa Szota za co należą się duże słowa uznania i miejmy nadzieję że każdy organizator będzie wzorował się na tak dobrze przygotowanym turnieju.