XXXV Miedzynarodowy Turniej o Złotą Rękawicę Wisły – znany w całej Europie turniej, wystaruje 11 grudnia w Krakowskiej Hali Pięściarskiej przy ul. Reymonta 22, a finałowa rozgrywka już w niedzielę w Hali Głównej od godziny 11:00.
Do Krakowa trener Karol Nowakowski zabierze czterech najbardziej doświadczonych zawodników naszego klubu w kategorii wiekowej kadet wystąpi Borys Porębski waga 75 kg w kategorii junior mamy dwóch zawodników w wadze 69 kg wystąpi Tomasz Kucek a w wadze 81 kg Filip Siński.
W KategoriI senior zespół Górnika Sosnowiec będzie reprezentował Marcin Skrzypek w wadze 91 kg niestety w tym prestiżowym turnieju zabraknie Mateusza Wodzińskiego (junior waga 81 kg) który wyjeżdża na bardzo silnie obsadzony turniej AIBA na Słowację oraz Szymona Fentona który jest kontuzjowany.
Mamy nadzieję że cała czwórka dotrze do finału tej imprezy w każdym razie bardzo mocno trzymamy kciuki za nasz zespół.

Tegoroczna, główna nagroda międzynarodowego turnieju będzie oczywiście ‘Złota Rękawica Wisły’ – tym razem to w pełni profesjonalny sprzęt z którym będzie można wyjść do ringu – dodatkowo podpisana przez Wacha i Wawrzyka – ufundowana przez boxinghome.pl (specjalistyczny sprzęt do sportów walki) wraz “TelefFono” który przeznaczył 1000 zł dla zdobywcy tego trofeum stanowić będzie pięściarską pamiątkę historycznych zawodów.

Po zakończeniu walk finałowych, Jury ogłosi Najlepszego Juniora – zdobywcę “Złotej Rękawicy Wisły”, oraz zostaną wręczone puchary i nagrody dla trenerów,  najlepszego zawodnika, najlepszego technika, najlepszego seniora i najlepszej drużyny. Dla złotych medalistów przewidziano repliki ”Złotej Rękawicy” oraz puchary, medale, dyplomy, a także atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne.

W programie przewidziano pokazy m.in judo, a na finalistów czekać będą masażyści ze szkoły masażu. Gośćmi specjalnymi będą Mariusz Wach i Andrzej Wawrzyk, być może Głowacki – także będzie szansa na wspólne zdjęcie i autograf, a dla widzów dodatkowo do wygrania karnety miesięczne na siłownie oraz rękawice z autografami naszych mistrzów bokserskich.

W zawodach wezmą udział zawodnicy w następujących kategoriach wiekowych: Kadet (1999-2000), kategoria wagowa od 46 kg do +80 kg – stoczone min. 5 walk, Junior (1997-1998), kategoria wagowa od 52kg do +91kg – stoczone min. 5 walk, Senior (-1996), kategoria wagowa od 48kg do +91kg – stoczone min. 10 walk

 

Cały turniej przebiega pod szczytnym i wiele mówiącym hasłem “Boks kontra pijaństwu i narkomanii” nie pozostawiając złudzeń, jak należy traktować uzależnienia.