Henryk Średnicki, jedyny polski mistrz świata w boksie, a także dwukrotny mistrz Europy zawodnik naszego klubu znalazł się na życiowym zakręcie. 60-latek bardzo podupadł na zdrowiu i od czterech miesięcy znajduje się w szpitalu.Początkowo przebywał w szpitalu w Dąbrowie Górniczej, a obecnie znajduje się na oddziale zamkniętym psychogeriatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. – Sytuacja nie jest za wesoła – powiedział w rozmowie z Eurosport.Onet.pl Krzysztof Szot, wychowanek Średnickiego, który niedawno zakończył pięściarską karierę. Obecnie Szot prowadzi zajęcia w szkółce bokserskiej w Myszkowie, którą kiedyś rozsławił Średnicki.

– Byłem u niego w Łodzi, kiedy jeszcze był na otwartym oddziale. Nie wyglądał zbyt dobrze. Stracił około 20 kilogramów. Może nawet dobrze, że trafił do szpitala, bo kiedy był jeszcze w domu, to nie dawał sobie już rady z niczym – opowiadał Szot.

Średnicki bardzo przeżywa kłopoty rodzinne. Stąd pewnie wzięły się problemy psychiczne. Boryka się też jednak z poważną cukrzycą, która sieje największe spustoszenie w jego organizmie.

– Najbardziej w tej chwili potrzebuje pomocy psychologa. Mam nadzieję, że na tym oddziale, na którym teraz się znajduje, pomogą mu – zakończył Szot.

Średnicki to jedyny polski mistrz świata amatorów. Złoty medal wywalczył w 1978 roku w Hawanie w kategorii muszej. Rok wcześniej został mistrzem Europy w Halle w wadze papierowej, a w 1979 roku stanął na najwyższym stopniu tej imprezy w Kolonii w kategorii muszej. Dwukrotnie startował na igrzyskach olimpijskich. W 1976 roku w Montrealu odpadł w eliminacjach wagi papierowej, zaś cztery lata później w Moskwie dotarł do ćwierćfinału w kategorii muszej.