Po czterodniowych zmaganiach zakończyły się Mistrzostwa Śląska kadetów, juniorów i seniorów w Sosnowcu w których udział wzięło aż 119 zawodników z 23 klubów.
Na halę przy ul. Braci Mieroszewskich 91 zawitało bardzo dużo sympatyków boksu którzy po latach mogli znowu na sosnowieckiej ziemi zobaczyc naprawdę boks amatorski stojący na bardzo wysokim poziomie.
Mistrzostwa swoją obecnością zaszczycil Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński któremu bardzo spodobała się organizacja oraz atmosfera towarzysząca tej imprezie.
Dzięki Partnerom którzy wspierali nas podczas organizacji tych Mistrzostw, impreza zyskała na atrakcyjności ponieważ Firma Mariocar ufundowała do wygrania trzy samochody marki Peugeot z całym zbiornikiem paliwa na wyjazd weekendowy natomiast Firma KlimaInstal ufundowała dla publiczności trzy montaże klimatyzacji za 1 zł zwycięzcy nagród byli bardzo zadowoleni że mogli oprócz obejrzenia świetnych walk bokserskich wygrac również cenne nagrody.
Oprócz wspomnianych wyżej firm warto wyróżnic takie Firmy jak Konsul Trofea Sportowe która ufundowała nagrody dla zwycięzców, Firma Braciki fundatora cateringu, Firma Remo Invest, Firma Maag, Firma Be Fore,  fundatorów strojów bokserskich dla naszej drużyny.
Bardzo dziękujemy ww Firmom oraz Urzędowi Miasta w Sosnowcu za wsparcie finansowe tej imprezy oraz ogromne podziękowania dla Dyrektora MOSiR Sosnowiec Rafała Łydka za udostępnienie hali i pomoc przy organizacji imprezy,  podziękowania również dla kierownika Janusza Łydka który przez cały czas wspierał nas od strony organizacyjnej.
Nasz klub reprezentowało czternastu pięściarzy którzy indywidualnie wywalczyli 4 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe medale, tym samym Górnik Sosnowiec w klasyfikacji drużynowej zajął drugie miejsce, medale dla naszej drużyny wywalczyli następujący zawodnicy:

Borys Porębski (kadet) waga 63 kg – złoty medal
Mateusz Wodziński (junior) waga 75 kg – złoty medal
Damian Wyględacz (junior) waga 81 kg – złoty medal
Oskar Matera (senior) waga 69 kg – złoty medal

Filip Siński (junior) waga 75 kg – srebrny medal
Szymon Fenton (junior) waga 81 kg – srebrny medal
Olaf Dawidowski (junior) waga 91 kg – srebrny medal
Igor Porębski (senior) waga 81 kg – srebrny medal
Marcin Skrzypek (senior) waga 91 kg – srebrny medal

Tomasz Kucek (junior) waga 64 kg – brązowy medal
Paweł Sabatowicz (junior) waga 69 kg – brązowy medal

Ponadto nasi zawodnicy zostali wyróżnieni przez Sponsorów Pucharami za:

Borys Porębski – Puchar za najlepszego zawodnika Mistrzostw w kategorii kadet
Damian Wyględacz – Puchar za najlepszego zawodnika Mistrzostw w kategorii junior
Mateusz Wodziński – Puchar za najlepszego technika Mistrzostw w kategorii junior
Oskar Matera – Puchar za najlepszego zawodnika Mistrzostw w kategorii senior

Eliminacyjne walki rozpoczęły się w czwartek 26 marca w tym dniu walczyło tylko dwóch naszych zawodników Oskar Rojek (junior) waga 69 kg który przegrał po bardzo wyrównanej walce z wyżej notowanym od siebie przeciwnikiem z Górala Czarnych Żywiec Benjaminem  Dudą, drugi nasz podopieczny to Alan Tymiński (junior) waga 69 kg który niestety trafił na bardzo mocnego przeciwnika z Bytomia Adriana Gackiego i przegrał przez TKO w pierwszej rundzie tak więc Mistrzostwa nie zaczęły się dla nas pomyślnie.
W Drugim dniu wystartowało siedmiu naszych zawodników.
Pierwszy do ringu wszedł Tomasz Kucek (junior) waga 64 kg jego przeciwnikiem był zawodnik Dragonu Bielsko Biała Paweł Szumilas po bardzo ładnym pojedynku walkę jednogłośnie na punkty wygrał nasz zawodnik. Następnym zawodnikiem reprezentującym barwy naszego klubu był Szymon Głowacki (junior) waga 64 kg który nie miał dobrego losowania gdyż trafił na bardzo mocnego przeciwnika  z  Kleofasa Katowice Huberta Kaczmarka niestety walka zakończyła się zwycięstwem zawodnika z Katowic przez TKO w pierwszej rundzie.
Walka nr 7 drugiego dnia Mistrzostw to pojedynek Mateusza Wodzińskiego (junior) 75 kg  z bardzo trudnym rywalem z Gliwic  Adamem Telickim, przez pierwsze dwie rundy w ringu dominował Mateusz a rywal nawet dostał ostrzeżenie za wpadanie w przeciwnika głową, trzecia runda to chaotyczna i brzydka walka z obu stron w tym chaosie lepiej czuł się zawodnik z Gliwic, całą walkę  jednogłośnie na punkty zwyciężył Mateusz Wodziński.
Kolejny z naszych zawodników Filip Siński (junior) 75 kg wyszedł do walki nr 8 i wygrał zdecydowanie po pięknym pokazie boksu z zawodnikiem z Mysłowic Dawidem Stenclem przez TKO w drugiej rundzie.
Olaf Dawidowski (junior) waga 91 kg, to kolejny zawodnik Górnika Sosnowiec który wszedł do ringu w piątkowy wieczór jego przeciwnik z Carbo Gliwice Wojciech Hałasa tylko kilkadziesiąt sekund wytrzymał z naszym olbrzymem, Olaf zakończył sprawę w pierwszej rundzie wygrywając przez TKO.
Po zakończeniu walk juniorskich swoje pojedynki rozpoczęli seniorzy a pierwszym z nich był Oskar Matera (senior) waga 69 kg który spotkał się z zawodnikiem RMKS Rybnik Michałem Wojdanem, nawet przez moment Oskar nie dał cienia szans swojemu przeciwnikowi wygrywając walkę jednogłośnie na punkty. Ostatnim zawodnikiem który pojawił się między linami w piątkowy wieczór był nasz najcięższy zawodnik Marcin Skrzypek (senior) waga 91 kg, Marcin pokonał jednogłośnie na punkty zawodnika Fight Boxing Dąbrowa Górnicza Bartłomieja Gorola tym samym dając mocny sygnał rywalom  że mimo młodego wieku będzię się liczył w walce o medale.

Sobotnie walki półfinałowe zaczęły się od sześciu walk seniorskich i tutaj jako pierwszego naszego reprezentanta zobaczyliśmy Igora Porębskiego (senior) waga 81 kg jego przeciwnikiem był Łukasz Duda z Gardy Gierałtowice od początku do końca walki to Igor narzucał swój styl i bez żadnych problemów wygrał jednogłośnie na punkty awansując do niedzielnych finałów.
Drugim naszym zawodnikiem jakiego zobaczyliśmy w ringu  był Marcin Skrzypek (senior) waga 91 kg jego przeciwnik Jakub Rus z Górala Żywiec mimo że pierwszą walkę wygrał zdecydowanie i przed czasem na Marcina nie miał sposobu i uległ naszemu reprezentantowi jednogłośnie na punkty.

W sobotę 28 marca odbyły się walki finałowe w kategorii kadet, nasz klub w tej kategorii wiekowej wystawił tylko jednego zawodnika ale za to jakiego, Borys Porębski (kadet) waga 63 kg bo o nim mowa w swojej walce finałowej nie dał szans swojemu przeciwnikowi z Gardy Gierałtowice Mateuszowi Wuzikowi wygrywając walkę 3:0 tym samym zostając Mistrzem Śląska na rok 2015.

Poniżej zestawienie wyników walk finałowych w kategorii kadet:

Waga 46 kg
Harwankowski Dominik (JKB Jawor Team Jaworzno) – Kacper Cepa (GUKS Carbo Gliwice)  TKO II

Waga 48 kg
Żeno Krzysztof (Garda Gierałtowice) – Oskar Andrzejczyk (06 Kleofas Katowice)   3:0

Waga 50 kg

Konrad Gawron (UKS Śląsk Ruda Śląska) – Bartłomiej Przybyła (Mysłowice)   2:1

Waga 54 kg

Dawid Nowok (Garda Gierałtowice) – Marcel Janicki (UKS Śląsk Ruda Śląska)   3:0

Waga 57 kg

Skorupa Daniel (RMKS Rybnik) – Matarna Adrian (Garda Gierałtowice)   TKO II

Waga 60 kg

Remigiusz Skoczyński (Garda Gierałtowice) – Patryk Skrzypulec (Fight Boxing Dąbrowa G.)   2:1

Waga 63 kg

Borys Porębski (Górnik Sosnowiec) – Mateusz Wuzik (Garda Gierałtowice)   3:0

Waga 66 kg

Tomasz Otworowski (Garda Gierałtowice) – Bartłomiej Ratalewski (Garda Gieraltowice)   3:0

Waga 70 kg

Łukasz Szczepaniak (Fight Boxing Dąbrowa G.) – Dominik Trzepizur (Fight Boxing Dąbrowa G.)   3:0        

Waga 75 kg

Marcin Trybalski (Garda Gierałtowice) – Jakub Wychowaniec (Częstochowa)   3:0

Waga 80 kg

Aron Nocoń (Garda Gierałtowice) – Ernest Śmiałek (Spartan Knurów)   3:0

Waga +80 kg

Oskar Safarian (MOSM Bytom) – Bartosz Socha (Spartan Knurów)   3:0

Po zakończonych finałowych walkach kadetów walki półfinałowe wznowili juniorzy naszego reprezentanta zobaczyliśmy dopiero w walce nr 24 gdy do ringu wszedł Tomasz Kucek (junior) waga 64 kg, Tomek niestety spotkał się w półfinale z silnym zawodnikiem  Kleofasa Katowice Hubertem  Kaczmarkiem  i mimo głośnego dopingu sosnowieckiej publiczności przegrał swoją walkę z Hubertem ostatecznie zdobywając brązowy medal Mistrzostw Śląska.
W kolejnej walce miał wystąpic Paweł Sabatowicz (junior) waga 69 kg niestety na porannym badaniu okazało się że Paweł ma zapalenie spojówki oka i mimo próśb Pawła lekarz nie dopóścił naszego zawodnika do walki, Paweł zdobył brązowy medal Mistrzostw Śląska.
W walce nr 27 wystąpił broniący tytułu z roku ubiegłego nasz zawodnik Szymon Fenton (junior) 81 kg który o finał walczył z zawodnikiem Gardy Gierałtowice Danielem Szpotanem, Szymon zaczął walkę od bardzo mocnych uderzeń zarówno na korpus jak i na głowę przeciwnika co przyniosło zamierzony efekt i walka została zatrzymana przez sędziego ringowego a nasz zawodnik wygrał przez TKO.
Ostatnim naszym zawodnikiem walczącym w kategorii junior był Damian Wyględacz (junior) 81 kg jego przeciwnikiem  był zawodnik z MOSM Bytom Adrian Gacki, Damian nie miał najmniejszego problemu z pokonaniem zawodnika z Bytomia wygrywając przez TKO W 2 rundzie.

Po sobotnich walkach juniorów ponownie do ringu weszli seniorzy a my mieliśmy jednego przedstawiciela w tej kategorii wiekowej a był nim Oskar Matera (senior) waga 69 kg jego rywal to doświadczony pięściarz z Katowic Adrian Wiesiołek, Oskar tak jak w pierwszej walce tak i teraz nie dał najmniejszych szans swojemu rywalowi wygrywając jednogłośnie na punkty.

Niedziela dzień finałów nie zaczęła się dla naszego klubu zbyt dobrze ponieważ nasz zawodnik Marcin Skrzypek nie został dopuszczony do walki finałowej przez lekarza, przyczyną takiej decyzji było mocne przeziębienie naszego zawodnika i gorączka.

Pierwszy finał był z udziałem dwóch naszych zawodników i już wiedzieliśmy że który nie wygra to złoto będzie w klubie a naprzeciw siebie stanęli Mateusz Wodziński (junior) waga 75 kg oraz Filip Sinski, zawodnicy boksowali ze sobą dwa lata temu również w finale Mistrzostw Śląska w Gliwicach wtedy przed czasem wygrał Mateusz, tym razem miał to być zacięty bój ponieważ oprócz pierwszego miejsce i złotego medalu zwycięzca zdobywał kwalifikację do startu w Mistrzostwach Polski juniorów jakie odbędą się w Wałczu. To był naprawdę piękny techniczny pokaz boksu, niestety tylko ze strony Mateusza,  Filip który ma doskonałe warunki po prostu ich nie wykorzystał i cały czas boksował bardzo asekuracyjnie, szkoda bo wszyscy wiemy że Filipa stac na więcej. Mateusz wygrywając swoją walkę został Mistrzem Śląska w swojej kategorii wiekowej oraz wagowej i został wyróżniony Pucharem za najlepiej technicznie walczącego zawodnika w kategorii junior.

Kolejny finał to kolejnych dwóch zawodników naszego klubu doświadczony Damian Wyględacz (junior) waga 81 kg oraz Szymon Fenton, walka rozpoczęła się bardzo ostrożnie ale z jej upływem coraz większą przewagę uzyskiwał Damian Wyględacz  wygrywając jednogłośnie na punkty cały pojedynek. Damian zostając Mistrzem Śląska otrzymał również okazały puchar za najlepszego zawodnika w kategorii junior.
W wadze do 91 kg do ringu wszedł kolejny nasz zawodnik Olaf Dawidowski (junior) waga 91 jego przeciwnikiem był Jakub Gruchlik z MOSM Tychy nasz zawodnik wygrał już pojedynek z Jakubem nie tak dawno na turnieju w Katowicach tym razem też zaczął dobrze wygrywając pierwszą rundę, niestety od drugiej rundy ton nadawał zawodnik z Tych i w ostatecznym rozrachunku to on zwyciężył w tym pojedynku i został Mistrzem Śląska na rok 2015.

Walka finałowa nr 13 to walka naszego Oskara Matery (senior) waga 69 kg z zawodnikiem RMKS Rybnik Radosławem Gosiewskim, po raz kolejny Oskar pokazał przepiękny boks na naprawdę bardzo wysokim poziomie wygrywając zdecydowanie w finale jednogłośnie na punkty i zdobywając Mistrzowski tytuł oraz Puchar za najlepszego Seniora tych Mistrzostw, ogromne brawa które otrzymał od sosnowieckiej publiczności świadczą o tym że nasza publicznośc zna się na pięściarstwie i umie to docenic.

Ostatnim zawodnikiem Górnika Sosnowiec który wystąpił podczas walk finałowych był Igor Porębski (senior) waga 81 kg, jego przeciwnikiem był aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski seniorów zawodnik JKB Jawor Team Jaworzno Przemysław Gorgoń, to była chyba najbardziej zacięta walka tych mistrzostw a publicznośc oszalała dopingując obu pięściarzom, takie walki ogląda się z otwartymi ustami, tylu emocji zwrotów akcji nie ogląda się na co dzień a wynik niejednogłośny 2:1 tylko oddaje tą dramaturgię.
Ostatecznie stosunkiem głosów 2:1 wygrał Przemysław Gorgoń zdobywając również Puchar za najlepszego zawodnika.

Poniżej wyniki walk Finałowych:

 

KATEGORIA JUNIOR

Waga 52 kg
Miziołek Dawid (JKB Jawor Team Jaworzno) – Przemysław Sieraczyński (Garda Gierałtowice)  TKO I

Waga 56 kg
Kuś Krystian (Jaworzno) – Dawid Lutyński (Garda Gierałtowice)  3:0

Waga 60 kg
Kajda Szymon (JKB Jawor Team Jaworzno) – Wyciszkiewicz Kordian (06 Kleofas Katowice)  2:1

Waga 64 kg
Olej Przemysław (JKB Jawor Team Jaworzno) – Hubert Kaczmarek (06 Kleofas Katowice)  3:0

Waga 69 kg
Cieślik Dominik (JKB Jawor Team Jaworzno) – Piotr Kalisz (BKS Concordia Knurów)  3:0

Waga 75 kg
Mateusz Wodziński (K.S. Górnik Sosnowiec) – Filip Siński (K.S. Górnik Sosnowiec)  3:0

Waga 81 kg
Damian Wyględacz (K.S. Górnik Sosnowiec) – Szymon Fenton (K.S. Górnik Sosnowiec)  3:0

Waga 91 kg
Jakub Gruchlik (MOSM Tychy) – Olaf Dawidowski (K.S. Górnik Sosnowiec)  3:0

Waga +91 kg
Czarkowski Wojciech (MOSM Tychy) – Górski Mikołaj (MOSM Bytom)  WO

 

KATEGORIA SENIOR

Waga 56 kg
Dawid Pierchała  (RMKS Rybnik) – Michał Rosa (JKB Jawor Team Jaworzno)  3:0

Waga 60 kg
Kamil Jaworek (DKB Dąbrowa G.) – Szymon Perzyński (Naprzód Lipiny)  3:0

Waga 64 kg
Sebastian Konsek (RMKS Rybnik) – Szymon Białas (MOSM Tychy)  2:1

Waga 69 kg
Oskar Matera (K.S. Górnik Sosnowiec) – Radosław Gosiewski (RMKS Rybnik)  3:0

Waga 75 kg
Kamil Stolarczyk (Naprzód Lipiny) – Tomasz Gromadzki (06 Kleofas Katowice)  2:1

Waga 81 kg
Gorgoń Przemysław (JKB Jawor Team Jaworzno) – Igor Porębski (K.S. Górnik Sosnowiec)

Waga 91 kg
Krzysztof Kowalski (Mysłowice) – Marcin Skrzypek (K.S. Górnik Sosnowiec)  WO

Waga +91 kg
Toborek Arkadiusz (Mysłowice) – Rup Jacek (Start Częstochowa)  KO

 

Tak oto zamykamy rozdział Mistrzostwa Śląska w boksie Sosnowiec 2015 i zapraszamy następnym razem, a poniżej przedstawiamy fotorelację z Mistrzostw