Najwięcej Finalistów ze wszystkich startujących drużyn w Mistrzostwach Śląska w boksie Sosnowiec 2015 ma drużyna Górnika Sosnowiec a dokładnie jest ich ośmiu, Mistrzem Śląska kadetów w wadze 63 kg w dniu dzisiejszym został Borys Porębski który w walce finałowej pokonał zawodnika Gardy Gierałtowice Wuzika Mateusza, Borys został uznany również za Najlepszego Zawodnika Mistrzostw w kategorii wiekowej kadet, najlepszym technikiem w tej samej kategorii wiekowej został zawodnik JKB Jawor Team Jaworzno Harwankowski Dominik.

  

W dzisiejszym dniu walki rozpoczęli seniorzy i tak w trzeciej walce zobaczyliśmy naszego zawodnika Igora Porębskiego w wadze 81 kg który w wale o finał zmierzył się z Dudą Łukaszem z Gardy Gierałtowice, pojedynek jednogłośnie na punkty wygrał Igor Porębski i to On w dniu jutrzejszym będzie walczył o złoty medal z bardzo silnym zawodnikiem JKB Jawor Team Jaworzno.

   
Kolejnym zawodnikiem który reprezentował nasz zespół w półfinałach był Marcin Skrzypek w wadze 91 kg który w pięknym stylu pokonał jednogłośnie na punkty zawodnika TS Czarni Góral Żywiec i w dniu jutrzejszym w finale będzie walczył z piekielnie silnym zawodnikiem z Mysłowic Krzysztofem Kowalskim który w półfinale ciężko znokautował zawodnika z Kleofasa Katowice Mateusza Kowalczyka.

 

 

Od siódmej walki rozpoczęły się finały Mistrzostw Śląska w kategorii kadet w której mielismy jedynego zawodnika Borysa Porębskiego który tak jak wcześniej pisaliśmy zdobył w pięknym stylu złoty medal.
Poniżej Mistrzowie Śląska w kategorii kadet:

46 kg Harwankowski Dominik – JKB Jawor Team Jaworzno
48 kg Żeno Krzysztof – Garda Gierałtowice
50 kg Gawron Konrad – UKS Śląsk Ruda Śląska
54 kg Nowok Dawid – Garda Gierałtowice
57 kg Skorupa Daniel – RMKS Rybnik
60 kg Skoczyński Remigiusz – Garda Gierałtowice
63 kg Borys Porębski – Górnik Sosnowiec
66 kg Otworowski Tomasz – Garda Gierałtowice
70 kg Szczepaniak Łukasz – CSW Fight Boxing Dąbrowa Górnicza
75 kg Trybalski Marcin – Garda Gierałtowice
80 kg Nocoń Aron – Garda Gierałtowice
80+ kg Safarin Oskar MOSM Bytom

Po finałach w kategorii wiekowej Kadet w których prym wiodła Garda Gierałtowice do walk o jutrzejsze finały przystąpili juniorzy

Tutaj pierwszym naszym zawodnikiem jaki wszedł do ringu był Tomasz Kucek waga 64 kg który za przeciwnika miał zawodnika Kleofasa Katowice Huberta Kaczmarka, niestety zawodnik z Katowic okazał się nieco lepszy od naszego zawodnika i tym samym Tomasz został brązowym medalistom MŚ 2015
 
W kolejnej walce miał wystąpic zawodnik Górnika Paweł Sabatowicz waga 69 kg , niestety okazało się że Paweł dostał zapalenia spojówki oka i na porannych badaniach lekarz nie pozwolił aby Paweł w dniu dzisiejszym boksował tym samym Paweł został brązowym medalistom MŚ 2015
Kolejnym zawodnikiem Górnika Sosnowiec jaki dzisiaj wszedł do ringu był Szymon Fenton waga 81 kg który przed czasem w 2 rundzie pokonał zawodnika Gardy Gierałtowice Szpotana Daniela, to kolejny zawodnik Gardy Gierałtowice którego w ostatnim czasie rozbija Szymon.
 
W następnym półfinale w wadze 81 kg wystąpił Damian Wyględacz który również przed czasem pokonał zawodnika MOSM Bytom i w dniu jutrzejszym w finale spotka się właśnie z Szymonem Fentonem.
 
Ostatnim zawodnikiem naszego klubu jaki wystąpił w półfinałach był Oskar Matera w wadze 69 kg który jest na tych Mistrzostwach nie do zatrzymania, Oskar wygrał zdecydowanie z zawodnikiem Kleofasa Katowice Wiesiołkiem Adrianem i w dniu jutrzejszym spotka się z zawodnikiem RMKS Rybnik Gosiewskim Radosławem.

Zapraszamy Państwa na jutrzejsze FINAŁY….