W czwartek rozpoczęły  się Mistrzostwa Śląska w boksie, zawody zostały otwarte przez władze miasta które reprezentował sam Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński oraz przedstawiciele MOSIR Sosnowiec i działacze naszego klubu.
Podczas ceremonii otwarcia wystąpił również zespół artystyczny ,,ART” ze Sławkowa pod kierownictwem pani Marty Rus.
W Mistrzostwach udział weźmie 118 zawodników z całego Śląska
Największą ilośc 24 pięściarzy zgłosiła Garda Gierałtowice (po raz kolejny Garda Gierałtowice udowodniła że jest wiodącą siłą na Śląsku, za takie podejście należą się ogromne słowa uznania działaczom i trenerom)
Duży udział w organizacji Mistrzostw Śląska oprócz Miasta Sosnowca mają następujące Firmy: KLIMAINSTAL, MARIOCAR, MAAG, BEFORE, REMOINVEST, ROB BUD, IMIELSKI, BRACIKI,
Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie, bez Was tak duża impreza niemogłaby się odbyc.

W pierwszym dniu startowało tylko dwóch naszych pięściarzy Oskar Rojek kategoria junior 69 kg niestety przegrał po bardzo ładnej walce (chyba najlepszej w dotychczasowej karierze) z zawodnikiem dużo bardziej doświadczonym jakim jest zawodnik Czarnych Góral Żywiec Benjamin Duda. Niestety kolejną walkę przed czasem przegrał Alan Tymiński kategoria junior 81 kg, Alan walczył z bardzo mocnym zawodnikiem MOSM Bytom Adrianem Gackim.
Drugi dzień Mistrzostw to popis naszych pięściarzy na siedmiu zawodników zwycięstwo odniosło sześciu naszych pięściarzy.

Pierwszym zawodnikiem naszego klubu jaki wystąpił w piątek był Tomasz Kucek kategoria junior 64 kg jego przeciwnik Paweł Szumlas z Beskid Dragon Bielsko Biała ani przez chwilę nie mógł zagrozic Tomkowi który mimo że walczy z kontuzją nawet przez chwilę nie dał cienia wątpliwości kto był lepszy w tym starciu.
Drugim naszym zawodnikiem który wszedł do ringu był Szymon Głowacki kategoria junior 64 kg jego przeciwnik Hubert Kaczmarek z 06 Kleofas Katowice nie dał szans naszemu zawodnikowi i walka została przerwana już w pierwszej rundzie.
 
Następny zawodnik Górnika Sosnowiec jaki wystąpił przed sosnowiecką publicznością to doświadczony Mateusz Wodziński kategoria junior, waga 75 kg a jego przeciwnikiem był zawodnik GUKS Carbo Gliwice Adam Telicki który okazał się bardzo silnym i niewygodnym zawodnikiem dla Mateusza, po nienajładniejszej walce jednogłośnie na punkty zwyciężył Mateusz Wodziński.
 
Kolejny sosnowiczanin to Filip Siński kategoria junior 75 kg, Filip nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem swojego przeciwnika z Mysłowic Dawida Stencela i zakończył efektownym zwycięstwem przez TKO w 2 rundzie awansując do finału gdzie dojdzie do bratobójczego pojedynku pomiędzy Filipem a Mateuszem Wodzińskim, dwa lata temu zawodnicy spotkali się w finale Mistrzostw Śląska jakie odbyły się w Gliwicach wtedy przed czasem wygrał Mateusz, a teraz jak będzie?
 
Dziesiąta walka dnia to pojedynek naszego zawodnika Olafa Dawidowskiego kategoria junior 91 kg z Michałem Fiedlerem z GUKS Carbo Gliwice, walka trwała dosłownie kilkadziesiąt sekund, Olaf po kilku kombinacjach ciosów zakończył walkę przez TKO.
 
Do jedenastej walki dnia wyszedł nasz zawodnik, wielkrotny mistrz Polski Oskar Matera senior waga 69 kg, dla Oskara była to pierwsza walka w kategorii senior (walka bez kasku) jego przeciwnikiem był doświadczony zawodnik z RMKS Rybnik Michał Wojdan, Oskar w ringu pokazał sosnowieckiej publiczności piękno boksu zdecydowanie pokonując na punkty swojego przeciwnika.
 
Ostatnia walka wieczoru to starcie zawodników w kategorii senior w wadze 91 kg w tym starciu zmierzył się nasz ciężki Marcin Skrzypek z zawodnikiem Fight Boxing Dąbrowa Górnicza Bartłomiejem Gorolem, piękny styl jak na tą wagę zademonstrował nasz zawodnik i zdominował swojego przeciwnika co odzwierciedlenie znalazło w jednogłośnym werdykcie sędziowskim na korzyśc Marcina Skrzypka