7 Lutego w Klubie Sportowym „06 Kleofas-Katowice” odbyły się walki bokserskie zawodników ze Śląska którzy stawiają pierwsze kroki na ringu.
Nasz klub reprezentowało trzech zawodników Oskar Rojek 69 kg, Olaf Dawidowski 91 kg oraz Tomasz Kucek 69 kg 
Pierwszą walkę stoczył Tomasz Kucek który za swojego przeciwnika miał Kordiana Wyciszkiewicza doświadczonego zawodnika gospodarzy była to jedna z niewielu walk doswiadczonych już pieściarzy przygotowujących się do Mistrzostw Śląska w naszym mieście.

 

 

 

 

Początek walki należał do Kordiana Wyciszkiewicza ale z upływem czasu nasz zawodnik coraz lepiej boksował, czego obraz był bardzo widoczny w trzeciej wygranej przez naszego pięściarza rundzie.
Niestety dwie pierwsze rundy według sędziów należały do zawodnika Kleofasu Katowice i to właśnie jego ręka powędrowała w górę przy werdykcie sędziowskim.
Następnym zawodnikiem Górnika który pojawił się w ringu był Oskar Rojek którego przeciwnikiem był zawodnik LKS Myszków Adrian Góral, początek walki należał do naszego zawodnika niestety w drugiej części pojedynku zabrakło Oskarowi sił i niepotrzebnie przyjmował czyste ciosy zawodnika z Myszkowa co w efekcie miało odzwierciedlenie w wyniku pojedynku który minimalnie przegrał zawodnik Górnika Sosnowiec.
Ostatnim zawodnikiem naszej ekipy był niedoświadczony Olaf Dawidowski który zadebiutował na Katowickim ringu a za rywala miał dużo bardziej doswiadczonego zawodnika z Tychów Jakuba Gruchlika, przez dwie rundy to Olaf był zawodnikiem dominującym w tym pojedynku jednak trzecia runda należała do przeciwnika naszego pieściarza, wynik jednak nie mógł byc inny niż jak zwycięstwo Olafa w jego debiucie, gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych walkach.