Po raz 34 odbył się w Krakowie Międzynarodowy Turniej Bokserski o „Złotą Rękawicę Wisły”. Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych – kadetów, juniorów i seniorów – a na ringu krakowskiego klubu wystąpiło 93 zawodników z 39 klubów. Przede wszystkim Polaków, gdyż z zagranicznych pojawiło się kilku Ukraińców, ale nie liczyli się w rywalizacji.
Nasz zespół reprezentowało czterech zawodników w kategorii wiekowej kadet: 
Tomasz Kucek waga 63 kg i Szymon Fenton waga 80 kg w kategorii junior Mateusz Wodziński waga 75 kg i Marcin Skrzypek waga 91 kg.
Losowanie sprawiło że w pierwszym dniu zawodów swoją piękną zwycięską walkę stoczył coraz lepiej spisujący się Tomasz Kucek awansując w bardzo dobrym stylu do Finału MTB o Złotą Rękawice.

 

Po raz 34 odbył się w Krakowie Międzynarodowy Turniej Bokserski o „Złotą Rękawicę Wisły”. Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych – kadetów, juniorów i seniorów – a na ringu krakowskiego klubu wystąpiło 93 zawodników z 39 klubów. Przede wszystkim Polaków, gdyż z zagranicznych pojawiło się kilku Ukraińców, ale nie liczyli się w rywalizacji.
Nasz zespół reprezentowało czterech zawodników w kategorii wiekowej kadet: 
Tomasz Kucek waga 63 kg i Szymon Fenton waga 80 kg w kategorii junior Mateusz Wodziński waga 75 kg i Marcin Skrzypek waga 91 kg.
Losowanie sprawiło że w pierwszym dniu zawodów swoją piękną zwycięską walkę stoczył coraz lepiej spisujący się Tomasz Kucek awansując w bardzo dobrym stylu do Finału MTB o Złotą Rękawice.

Drugi dzień zawodów to walki Finałowe dla Kadetów oraz walki półfinałowe dla juniorów.
Pierwszy do ringu w walce Finałowej wszedł Tomasz Kucek którego przeciwnikiem był zawodnik Gwardii Wrocław Patryk Urbański Tomek mimo haotycznych ataków rywala boksował całkiem rozsądnie pieknie kontrując jednak to nie wystarczyło by w opinii sędziów zwyciężyc ten pojedynek, mimo porażki to kolejna bardzo dobra walka Tomka i zdobyty srebrny medal na tak prestiżowym Turnieju.
Następny do ringu miał wejsc Szymon Fenton który miał stoczyc finałową walkę z zawodnikiem Championa Myślenice Michalem Wadowskim okazało się jednak że przeciwnik nie zjawił się w ringu ponieważ myślał że walczy w serii popołudniowej w tej sytuacji powinien byc ogłoszony walkower ale postanowiliśmy zachowac się fair play i oświadczyliśmy że poczekamy na przeciwnika Szymona przekładając walkę na ostatnią tej serii.
Kolejny zawodnik naszego zespolu ktory pojawił się w ringu to Mateusz Wodziński waga 75 kg a jego przeciwnikiem okazał się zawodnik WKB Cendrowski Team Rafał Wołczecki, Mateusz swoją walkę rozpoczął bardzo efektownie bo już po pierwszych kilku bardzo silnych ciosach (przeciwnikowi aż spadł dwa razy  kask z głowy) od wygranej przed czasem uratował zawodnika z Wroclawia sędzia dając mu odpocząc, kolejne akcje Mateusza zepchnęły całkowicie Wołczeckiego do defensywy, pierwsza runda wygrana zdecydowanie przez Mateusza. Od początku drugiej rundy znowu ataki Mateusza jednak Wołczecki zaczął trzymac faulowac co wyprowadzilo z równowagii naszego zawodnika i za niesportowe zachowanie Mateusz otrzymał ostrzeżenie, niestety dalsza częśc walki była bardzo brzydka i końcowy wynik niestety był na niekorzśc naszego zawodnika, szkoda panowie sędziowie że w taki sposób wypaczacie wyniki walk…
Kolejna walka to emocjonująco zapowiadający się  pojedynek w wadze 91 kg pomiedzy naszym Marcinem Skrzypkiem aktualnym Mistrzem Polski z Wicemistrzem Polski Aleksandrem Stawirejem Ziętek Team Brzeziny. Tak jak się zapowiadało piekny pokaz boksu z obydwu stron i bezapelacyjna dominacja Marcina i znowu widowisko psuje sędzia ringowy który po potknięciu Marcina zaczyna liczyc naszego zawodnika co wzbudza smiech na sali. Wynik końcowy to zwycięstwo Aleksandra Stawireja który sam nie wierzył w to że wygrał, wstyd panowie sedziowie, walka jest dostępna na youtubie sami oceńcie…
Po tak niefortunnych werdyktach sędziowskich przyszedł czas na Szymona Fentona i tutaj wiedzieliśmy że jeżeli Szymon nie będzie zdecydowanie dominował to przega tę walkę, na szczęście Karol Nowakowski bardzo dobrze przygotował do tego pojedynku naszego zawodnika i Szymon od swojego przeciwnika był lepszy w każdej płaszczyźnie boksu nie dając sędziom możliwości na kolejny kontrowersyjny wynik. Szymon po raz kolejny wygrywa bardzo prestiżowy Turniej czym nas naprawdę bardzo raduje i daje nadzieje na przyszłośc.
Swoją drogą głęboko będziemy sie zastanawiac czy wziąśc udział w Turnieju o Złotą Rękawicę przy tak stronniczym sędziowaniu…

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

KADECI:

50 KG: Damian Durkacz (Garda Gierałtowice) – Artur Koshut (Lwów, Ukraina)
54 KG: Jakub Trojanek (Legia Warszawa) – Dawid Miziołek (JKB Jawor Team Jaworzno)
57 KG: Mariusz Szczurek (KS Górnik Wieliczka) – Antoni Kołodziejczyk (TS Wisła Kraków)
60 KG: Konrad Białas (KS Energetyk Jaworzno) – Mateusz Kałecki (Zagłębie Konin)
63 KG: Patryk Urbański (KS Gwardia Wrocław) – Tomasz Kucek (KS Górnik Sosnowiec)
75 KG: Bartosz Stefański (Pomorzanin Toruń) – Emil Walkowski (Champion Wołomin)
80 KG: Szymon Fenton (KS Górnik Sosnowiec) – Michał Wadowski (Champion Myślenice)
+80 KG: Grzegorz Basta (PTB Tiger Tarnów) – Dominik Kawalec (TS Wisła Kraków)

JUNIORZY:

60 KG: Szymon Kajda (JKB Jawor Team Jaworzno) – Bartłomiej Derleta (Broń Radom)
64 KG: Maksymilian Gibadło (BUDO Krosno) – Dawid Suchecki (TS Wisła Kraków)
69 KG: Kamil Urbański (KS Gwardia Wrocław) – Maksymilian Bibikow (KS Gwardia Wrocław)
75 KG: Rafał Wołczecki (WKB Cendrowski Team Wrocław) – Dominik Kaciupa (BKS Skorpion Szczecin)
81 KG: Aleks Tokarczyk (Superfighter  Nowy Sącz) – Yuriy Derelinskyy (Stal Rzeszów)
91 KG  Maciej Żurakowski (Legia Warszawa) – Aleksander Stawirej (Ziętek Team Brzeziny)

SENIORZY:

52 KG: Damian Józwiszyn (GUKS Carbo Gliwice) – Sebastian Węgłowski (Broń Radom)
56 KG: Yaroslav Ivanov (TS Wisła Kraków) – Daniel Żaboklicki (Legia Warszawa)
60 KG: Bolesław Guzek (Morsy Dębica) – Łukasz Pełka (RSB Nokaut Radomsko
64 KG: Rafał Pląder (TS Wisła Kraków) – Władysław Mieszkow (KS Gwardia Wrocław)
69 KG: Dawid Bosak (Legia Warszawa) – Aleksander Smołka (UKS Śląsk Ruda Śląska)
75 KG: Sebastian Rembecki (KS Górnik Wieliczka) – Vadim Kidyakin (KS Gwardia Wrocław)
81 KG: Szymon Browarski (KS Gwardia Wrocław) – Krzysztof Ogłoza (Broń Radom)
81 KG: Piotr Czosnyka (WKS Desant Kraków) – Tomasz Gromadzki (06 Kleofas Katowice)
91 KG: Sebastian Rachut (Zagłębie Konin) – Robert Bryczek (Cios Adamek Gilowice)
+91 KG: Łukasz Różański (Stal Rzeszów) – Michał Jabłoński (Wisłok Rzeszów)