W Wieliczce odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w boksie. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy Górnika Sosnowiec, gdyż wrócili z dwoma złotymi krążkami. Na taki sukces klub czekał 31 lat!
W każdej kategorii wagowej startowało po 8 zawodników, wyłonionych z eliminacji międzywojewódzkich, do których zakwalifikowali się finaliści Mistrzostw Okręgowych, takich jak Mistrzostwa Województwa Śląskiego. W wadze 70 kg zawodnik Górnika, Damian Wyględacz pokonał 3 przeciwników (jednogłośnie na punkty). W wadze 75 kg. Igor Porębski w pierwszej walce zwyciężył przed czasem w drugiej rundzie. Walkę półfinałową i finałową wygrał na punkty. Jest to ogromny sukces Igora Porebskiego, który trenuje niespełna 2 lata. Górnik Sosnowiec jako jedyny klub w Polsce wywalczył 2 złote medale w zakończonych mistrzostwach.

Poprzedni taki sukces – i jedyny w historii sekcji bokserskiej – w czasach świetności Górnika Sosnowiec, gdzie dwóch zawodników jednocześnie zdobyło tytuł Mistrza Polski, miał miejsce 31 lat temu, wtedy mistrzami zostali: Włodzimierz Rabęda i Dariusz Banasik.

Marzeniem naszych nowych mistrzów jest start za 4 lata na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

od lewej Igor Porębski, trener Artur Barwiński,Damian Wyględacz. / zdj. Górnik Sosnowiec